Hranice

Byla jsem vystavena situaci, která prověřila, kam jsem došla.

Taky vnímáte, že nastavujeme hranice s každým, s kým se dostaneme do kontaktu? Nejen s milovanými, blízkými, ale také s prodavačkou, sousedkou, s číšníkem, s kolemjdoucím, který se nás zeptá na cestu. Prostě s kýmkoliv, s kým se za ten den potkáme. A že těch lidí je. Teď to ustojme.Hranice nastavujeme individuálně.

V případě, že je umíme nastavit, ustát a respektovat, víme, kdo jsme, kam jdeme a známe své hranice.

Ale co teď, když se hledáme, ztrácíme, nacházíme a neseme si z dětství hranice pošramocené.

Budu se opakovat. Ale. Opět jsem jednou z vás.


Pokud máme hranice křehké a zranitelné, necháváme se vztáhnout do emocí druhých, snažíme se zavděčit všem, jsme ovládáni, je s námi manipulováno. Myslíme si, že je to totiž v pořádku. Že je to, co máme žít. Protože to známe.

My nejsme my. Jsme oni. Dlouho se v tomto žít nedá. Máme možnost, buď v tom zůstat a stanou se z nás nešťastné, zatrpklé duše, nebo....můžeme začít objevovat své hranice, říkat NE, a jít na dobrodružnou cestu. Protože v případě, že jsme doteď hranice nenastavovali a každý s námi mohl manipulovat, bude to pro okolí šok. Jste najednou někdo jinej, rozmazlenej, zhýčkanej, náročnej. Slýcháváme: Co to s tebou poslední dobou je? Já tě nepoznávám. Ty jsi nějaká jiná.

Nooo jasně. Jsem jiná. Jsem to já. Jen mně neznáš. Protože, jsem vlastně sama sebe neznala. Ale teď. Už vím.

Pokud respektuješ mnou nově nastavené hranice, vítej v mém novém světě. Pokud je tomu naopak, prosím odejdi. Je čas příchodu pro ty, kteří mně respektovat budou. Budeme se na té dobrodružné cestě setkávat se vztekem, s pomluvami, se záští. Je to v pořádku. Jen neoplácejme stejnou mincí. Jdeme přece po své nové cestě. Nenechejme se vztáhnout do kolotoče emocí druhých. My přece víme. Že to co je moje, není tvoje. A co je tvoje, není moje.

Za vztekem je strach. Strach, že budeme odhaleni. Strach, ze zranitelnosti.

Pokud na lidi, kteří reagují vztekem, negativitou, pomluvami a my v tu chvíli zůstáváme klidní, vyhráli jsme.

Protože....my víme.

Přejme i jim, ať dojdou do úrovně: Já vím.

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše