Nečekaná životní situace jako obrovský dar


Určitě znáte tento pocit. Do života vám vstoupila nečekaná událost, na kterou jste nebyli ale absolutně připraveni. Přišla zčistajasna. Bez zaklepání. Vtrhla do vašeho života jako přílivová vlna tsunami. Roztříštila vás na kousky. Donutila vás, podívat se na sebe. Do sebe. Do morku kostí. Tato situace mohla mít jakoukoliv podobu. Nemoc, rozchod, rozvod, nehoda, smrt, vězení, vyhoření, neplánované těhotenství, nevěra, výpověď z práce. Cokoliv. Jakákoliv lekce, kterou si vaše duše přišla prožít. Možná nečekaný moment prožíváte právě teď, právě vy.

Cítíte se bezmocně? Máte pocit, že z této situace není cesta ven? Máte pocit, že vám nikdo nerozumí, co právě teď prožíváte? Cítíte se v bludném kruhu sami? Ztrácíte sebe-Vědomí? Rezignujete nad životem? Propadáte depresi? Úzkosti? Sebevražedným myšlenkám?


Naprosto rozumím vašemu vnitřnímu chaosu

Chci vám tímto článkem říct, že je všechno v naprostém pořádku. Ať vaše dveře života rozrazila jakákoliv událost, věřte, že je to v pořádku. Ačkoliv se to teď může zdát jako nemožná představa. Všechny emoce, které teď prožíváte, nechte volně plynout. Pojmenujte nahlas pocity, které vámi nyní procházejí. Je to vztek? Křik? Pláč? Smích? Bezradnost? Nepochopení? Věřte, že cokoliv právě teď prožíváte, je naprosto v souladu s vaším vyšším Já. Jste v bezpečí a láskou obklopeni. Jen to teď nevidíte. Nebo – nechcete vidět. Stále je to v pořádku.


Nechte emoce volně plynout

Zastavte se. Zhluboka se nadechněte. Zapomeňte teď na to, jak byste se asi teď měli správně chovat. Buďte právě teď a tady. V přítomném okamžiku. Myslíte, že je to nemožné? Vím, že vnitřně víte, že možné je všechno. Cokoliv. Jen teď záplava emocí vám nechce dovolit, dívat se na celou situaci z role diváka. Vy jste právě teď herci v hlavní roli. Vaším hlavním divákem je Vesmír. Dívá se, jak se s celou situací poperete.

Chce se vám křičet? Zakřičte do celého lesa, co si myslíte. Vše je dovoleno. Nikdo nikde vás nesoudí. Stromy vás přijímají takový jací jste. Chce se vám plakat? Pusťte to. Nebojte se. Není to ostuda. Je to v pořádku. Vypusťte proud slz. Dovolte si pocit absolutního zhroucení. Chcete do všeho kopnout? Chcete všechno rozbít? Tak šup. Utíkejte do přírody. Hoďte vzteky kamenem. On to snese.

Příroda má neuvěřitelnou moc a sílu. Objevte místo, které je plné zeleně, bez lidí. Místo, kde třeba zní zvuk potůčku, nebo naopak silného splavu. Místo, na kterém se můžete zastavit a jen tak být. Příroda je mocná čarodějka a ona vás vždy přivítá s otevřenou náručí. Nebude vám diktovat, jací máte být právě teď. Nic od vás neočekává. Všechny vaše emoce přijímá s láskou. Proto v době, kdy k vám přijde nečekaná životní situace a nevíte si s ní rady, obraťte se na přírodu, na lesy, na stromy, na slunce.


Požádejte a bude vám dáno

V těchto náročných chvílích vám může pomoci také meditace. Požádejte o pomoc anděly. Nechť vám dají vnitřní sílu, obklopují vás láskou. Nechte si ukázat směr, kam teď máte jít? Ptejte se, co pro celou situaci můžete právě teď udělat. Třeba se vám dostane odpovědi, že není potřeba dělat nic. Je to v pořádku. Je o vás postaráno. Jen věřte. Věřte, že jste v těch nejčistších andělských rukou.


Věřte v lepší zítřky

Ačkoliv se teď může celá situace zdát bezvýchodná. Pamatujte, vždy i v tom nejčernějším tunelu, na jeho konci najdete – světlo. Nejdřív uvidíte jen záblesky onoho léčivého světla. Pak vás chviličku opět učitel – léčitel vesmír potrápí. Jestli opravdu ve zkoušce obstojíte. Vy vnitřně víte, že ano. Že jste teď silnější, než jste byli před pár hodinami. Už víte, že si dovolíte být zranitelní, křehcí. Ukotvíte si vnitřní pocit, že je všechno v naprostém pořádku. Zpětně celou situaci budete bedlivě sledovat již jako divák. Budete umět o svém příběhu vyprávět s láskou, s nezaujatostí, s vnitřním odpuštěním. Budete pro mnohé obrovskou inspirací. Již se nebudete dívat na celou situaci jako na obrovské neštěstí, na beznadějnou nespravedlnost. Najednou tu černou nečekanou událost, která bez dovolení rozkopla dveře do vašeho života, uvidíte jako obrovský léčivý životní dar. Přijde moment, kdy se postavíte sebevědomě před zrcadlo a řeknete si nahlas: Zvládla jsem to. Jdu dál.


Pamatujte: Nikdy na nic nejste sami.

64 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše