ODVÁŽNÉ NE

Dlouho trvalo, než jsem se naučila vyjádřit, co ve skutečnosti cítím. Autenticky, přirozeně. Někdy jsem se do toho tak zamotala, že se ze mně stala houba, která se přizpůsobila druhým a říkala vlastně to, co chtějí slyšet druzí. Sama sobě jsem nenaslouchala. Chtěla jsem být se všemi za dobře, se všemi souhlasit. Hlavně, ať je všude harmonie, klid, pohoda. Každým svým vyřčeným ANO, za kterým křičelo NE, jsem to své pravé JÁ, ztrácela.

Většina z nás si z domova odnese vzorec hodný holky. (Pánové, omlouvám se, že píšu směrem k ženám. Věřím, že se mezi těmito řádky, také najdete.) 🥰

Musíš být vždycky ta hodná holka, jinak tě lidi nebudou mít rádi. Ale no tak, nezlob, a buď hodná holka. Když jsme vyjadřovali své NE, najednou jsme zlobili. Přijď, až se uklidníš. Jinak tě nemám ráda.


Aby toho nebylo málo, k roli hodný holky přidáváme role skvělé manželky, bezkonkurenční matky, perfektní milenky, výtečné kuchařky, čistotné uklízečky. Zvládnout musíme nejen svůj osobní život, ale také ten profesní. Hlavně, nenechme na sobě znát, že to nezvládáme. Protože pokud opravdu tyto role nezvládneme, chlap nám uteče. A tak dál hrajeme roli hodný holky. Protože jinak nás nikdo nebude mít rád a všichni od nás budou utíkat. Jenže.....


Později zjistíme, že svůj strach promítáme do sebe. Nikdo mně nebude mít rád (nemám ráda sebe.) Všichni ode mně budou utíkat (já utíkám.) Co na to řeknou lidi? (Co na to řeknu já?) Nebojme se odhodit jakoukoliv roli, ve které se necítíme dobře. Začněme odvážně říkat NE. Protože NE říkáme především sami sobě. Své sebehodnotě, na které nejvíc záleží. Za každým naším sebevědomým NE, je kus lásky k sobě.


To co naše NE vyvolá v okolí, není už naše. Za každou reakcí se promítá individuální osobní příběh. Za ten my nejsme zodpovědní. Za každý svůj příběh je zodpovědný člověk sám. V žádném případě naše NE.


Naše NE je pro všechny zúčastněné výzva. Uvědomit si, že to co je moje není tvoje. A co je tvoje není moje. ❤️


Přeji nám všem, ať v příštím roce jsme odvážnější než v roce letošním a milujeme každé svoje NE, NECHCI.


Nádherné Vánoce a ten nejkrásnější rok 2020 moji milí. ❤️

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše