Požádej o pomoc včas

Krásný páteční den, moji milí ❤️

Píšu nám takhle při pátku pár řádků k zamyšlení. Zanechávám tu dávku pozitivní inspirace a motivace.
Slýchávám ve svém okolí věty tohoto typu: ,,Řeším oproti tobě blbosti.” ,,Moje problémy jsou prd oproti tomu, čím ty procházíš.” ,,Prosim tě, to zvládnu. Je to jenom rozvod. Psychologa nepotřebuju. To tvá rakovina je horší.”

Nooo a teď nastává otázka. Co je velký a co malý problém? Kdo nám určuje, co je velký, malý, lehký, těžký, prd problém? Kde je hranice toho, co je na řešení u terapeuta a co ne?

Neporovnávejme a nehodnoťme své problémy s druhými. Prožívejme svůj problém autenticky a v pravdě. Pokud procházíme jakýmkoliv obdobím, prožijme každou emoci, která s tímto našim obdobím souvisí. Ať je to jakákoliv emoce, je všechno v pořádku si prožít. Vztek, pláč, závist, zášť, žárlivost, strach, pocit, že to chci vzdát, cokoliv. Buďme sami k sobě

ohleduplní a laskavý, prožijme si, co si prožít máme a sledujme, co to s námi dělá. Pokud vnímáme, že emoce zvládneme zpracovat sami, je to v pořádku. Pokud cítíme, že na to potřebujeme pomoc, řekněme si o ní. Požádejme o pomoc. Tam, kde cítíme, že můžeme. Tam, kde se budeme cítit přijati a autentičtí. Kde můžeme být svý. Kde nebudeme souzeni. Kde můžeme nahlédnout do svých emocí v pravdě. Buďme věrni sami sobě. Pokud máme v okolí někoho takového, je to obrovský dar. Pokud vnímáme, že takového člověka nemáme. Požádejme si o odbornou pomoc u psychologa, psychoterapeuta, psychiatra. Je to v pořádku. Je v pořádku jít na terapii i s tím, že se domníváme, že to co prožíváme je pidi problém. Však, kdo nám určuje, jak dlouho máme terapie navštěvovat. Terapie můžeme navštívit jen párkrát. Sami během procesu zjistíme zda ten náš údajný pidi problém, byl opravdu pidi. Buďme odvážní říct si o pomoc včas.

Krásný víkend moji milí ❤️

48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše