Sny se plní, stačí jen věřit

Uff. Je to venku. Nevěřím vlastním očím. Vlastním uším. Že jednou budu sedět v rádiu a otevírat své téma, o kterém se přece nemluví, protože se to neděje, by mně ani ve snu nenapadlo.

Smíšená úzkostná a depresivní porucha. Sexuální zneužívání. Smrt. Sebepoškozování. Myšlenky na sebevraždu. Ztráta vlastní identity. To přece musí zůstat pod pokličkou. Jenže....Odmala mám nálepku jiná, divná. Díky bohu. A nechci mlčet. Protože nikdo neví, kdy se do podobný situace dostane. Stačí jeden okamžik a život se nám změní vzhůru nohama. Hrajeme si na hrdiny, chceme vše zvládnout sami. Ale....najednou příjde rána. Nezvládáme to. Co teď? Začneme pít? Brát drogy? Závislost na vztahu? Sexu? Spácháme sebevraždu? Ano, můžeme zůstat v roli oběti a plakat nad situacemi, které se nám stali, které jsme neřešili. Anebo se můžeme odrazit ze dna, z role oběti vystoupit a převzít zodpovědnost za svůj život. První varianta oběti je cesta jednoduchá, bezpečná, to známe. Ale převzít zodpovědnost do svých vlastních rukou, tak to je prosím výzva. To neznáme. Je to plné nejistoty, dobrodružství. Roli oběti jsem opustila v době, kdy jsem si dokázala říct o pomoc na místě, které stále většina z nás vnímá jako konečnou zastávku. A hle, když na půdu Psychiatrická nemocnice Bohnice vkročíte, zjistíte, že to není konec, ale teprve začátek.

Ano, v době plného zoufalství, volání o pomoc, jsem si o pomoc řekla. Už bylo dost hrdinství. Na příjmu Psychiatrická nemocnice Bohnice bylo paní doktorce hned jasné, že hospitalizace je nutná. Dostala jsem se do výborných rukou. Získala neuvěřitelnou zkušenost. O tom, až příště. To je téma, které si zaslouží svůj příspěvek.

Moc děkuji za pozvání do Radio Wave do pořadu Diagnóza F. Kde mluvím o své zkušenosti se sexuálním zneužívání. A jak velký zásah má zneužívání zásah do dětské duše a jak se promítá v životě dospělém.

Díky, že jste u toho se mnou. Protože toto není konec. To je teprve začátek. A vy jste toho všeho součástí. Součástí cesty jedné duše, která, i když se ztratila, věřila, že se jednou najde. Chvíli to trvalo. Škod až až. Ale....duše se našla. A dějí se zázraky. ❤️❤️


https://wave.rozhlas.cz/pribeh-evy-sexualni-zneuzivani-ji-n…

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše