Sobotní zamyšlení

Aktualizováno: 7. 12. 2019


Jsem rozvedená. Ačkoliv je to již pár let, objeví se sem tam otázka: Proč? Proč jsem od svého bývalého manžela odešla? Tato otázka přišla i včera. Jen s dodatkem: Můžeš mi to konečně vysvětlit?


Minulá Eva by začala vysvětlovat, obhajovat, popisovat, aby byla pochopena. Jako hodná holčička by přikyvovala, házela si popel na hlavu, žila s pocitem viny. Přemýšlela by, co má udělat pro to, aby jí lidi přijali a měli rádi. Pochopili její rozhodnutí. Čím víc vysvětlovala, tím víc byla odsouzena. Nakonec zjistila, že lidi, kteří potřebují vysvětlení, chtějí slyšet, jen to, co oni chtějí. Oni nám vůbec nenaslouchají. Ačkoliv budí dojem zájmu, opak je pravdou. Vůbec je nezajímáme.

Minulá Evi, díky, že jsi tu byla, ale TEĎ.....


Jsem na otázku odpověděla: ,,Nemám ti, co vysvětlovat.“ Hotovo. Tečka. Nic víc. Jak odvážné a osvobozující je vědět, že....Nemusíme nikomu nic vysvětlovat. Rodičům, sourozencům, přátelům, komukoliv. Jen jediní my víme, proč....Jen jediní my víme, jak...

Za každé naše rozhodnutí neseme jen my sami zodpovědnost. Není potřeba dál nic vysvětlovat. Jen ten, kdo nás opravdu láskyplně přijímá, žádné vysvětlení nepotřebuje. Stojí při nás a je tu vždy pro nás, i když třeba s naším rozhodnutím nesouhlasí. Je tady kdykoliv a hlavně nepotřebuje žádné vysvětlení. Prostě jen: Dobře, je to tvé rozhodnutí a chci, abys věděla, že jsem tady.


Přeji nám všem, abychom ve svém okolí minimálně jednoho takového člověka měli. Již několik takových lidí okolo sebe mám a jsem za ně nesmírně vesmírně vděčná. Paradoxně blízcí to nejsou. Až když jsem pochopila, že nejdřív musím přijmout sama sebe a že za mé štěstí není nikdo zodpovědný, přišli ti, o kterých vím, že tu jsou. Kdykoliv. Se mnou. 🙏 Bez nevyžádaných rad a odsuzování.


55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše