Vnitřní žena

V našem nitru se vyskytují tři vnitřní archetypy. Vnitřní žena, vnitřní muž a vnitřní dítě. Pokud jsou všechny tyto tři energie v souladu s naším Vyšším Já a náš život můžeme pojmenovat, životem harmonickým, máme tyto tři archetypy v rovnováze. Co se děje, když je tomu naopak? Když je naše vnitřní Já potlačeno? Konkrétně vnitřní žena. Jak poznáme, že máme svou vnitřní ženu v nerovnováze? Jak se s ní spojit a mít se ráda? Jak vztah se svou vnitřní ženou podpořit?


Žena a vnitřní žena

Naše tělo je naprosto dokonalé. Fyzickými bolestmi nám dává jasně najevo, kterou svou vnitřní energii máme potlačenou. Zdravotní problémy projevující se na levé polovině těla, nebo gynekologické problémy nám naznačují, že jsme potlačily svou vnitřní ženu, své ženství. Pokud naše tělo neposloucháme, začne volat o pomoc duše. Potlačené vnitřní ženě, která se cítí v nerovnováze, chybí sebeláska a sebeúcta. Cítí se nevítaná, nepřijatá. Kritizuje se, nemá se ráda, chce ve všem podávat perfektní výsledky. Chce být skvělou partnerkou, dokonalou matkou, nezapomenutelnou milenkou, hodnou dcerou. Bojí se říkat NE, ztrácí se ve svých hranicích, má strach se spontánně projevit. Snadno se tak uchyluje do mužských energií.


Jak se s vnitřní ženou opět spojit

Na naší vnitřní ženu se nejlépe naladíme prostřednictvím vedených meditací, automatickou kresbou, skrze kreativní činnosti, například: šitím, vařením. Během procesu spojení se svým ženstvím ve vedené meditaci si pokládejme otázky, na které chceme znát odpověď. Proč se nemám ráda? Co mohu udělat pro to, abych se cítila sebevědomá? Jak si pevně stát za svým NE? Pokud jsme během procesu naladěni na svou vnitřní ženu, dostávají se ven emoce, které máme schované ve své tajné skříni. Může to být pláč, vztek, nepochopení, rezignace, nebo také pouhé nic. Vše je v naprostém pořádku. Nebojte se jakoukoliv emoci projevit. Vaše vnitřní žena vám za to bude nesmírně vděčná.


Jak probudit své ženství

Ženy, především matky, mají tendence zapomínat na sebe. Je důležité neustále si připomínat, že jsme nejen matkou a partnerkou, ale že jsme především ženou. Nádhernou, úžasnou ženou, která si zaslouží být opečovávaná, hýčkána. Která si dovolí být zranitelnou, křehkou a citlivou bytostí. Nebojí se říkat NE a zná své hranice. Poděkujme za své nádherné tělo, i když se nám zdá nedokonalé. V nedokonalosti je krása. Pohlaďme se po tváři, usmějme se na sebe v zrcadle. Řekněme si, upřímně a procítěně, MÁM SE RÁDA. Zdá se to jako nelehký úkol? Věřte, že obtížný úkol si můžeme ve své mysli nastavit jako, úkol snadný. Oblečme se do oblečení, ve kterém se cítíme žensky. Obujme si podpatky. Věnujme pozornost svým vlasům, svému obličeji, svým nehtům. Probuďme svou ženskou divošku tancem. Zatancujme si tak, jako by se na nás nikdo nedíval. On se totiž vážně nikdo nedívá. Jste citlivá žena, která se stydí za své emoce typu pláč, vztek? Přijměte tyto emoce jakou součást samy sebe. Je naprosto v pořádku tyto emoce projevit. Patří ke každému z nás. Nepotlačujme své skvělé vlastnosti. Pokud si přejeme, aby naše okolí bylo šťastné. Je důležité začít u sebe. V sobě. Tam to všechno najdeme.


Rituály probuzené vnitřní ženy

Vnitřní ženu můžeme posílit pomocí rituálů, ze kterých si vytvoříme návyky. Vnitřní žena potřebuje být vnímána každý den. Nezapomínejme na ní. Každý den si najděme 15 min pro sebe. Jen pro sebe. Patnáct minut, které nevěnujeme partnerovi, dětem, domácnosti, práci. Čas, který věnujeme jen sobě. Postupem času, kdy se budeme cítit silněji a sebevědoměji, zvýšíme svůj časový prostor přirozeně.

Tipy na rituály:

a) meditace

Na internetu lze najít spoustu vedených meditací. Kterou si vybereme záleží jen na nás. Důležité je do meditace se opravdu ponořit. Vyjádřete své vnitřní ženě, jak moc jí máte ráda, poskytněte jí pocit bezpečí. Pocit, že nikdy na nic není sama, že je vše v pořádku. Požádejte vnitřní ženu o odpuštění. Ona ví, že se rozhodovala v dané chvíli, jak nejlépe mohla. Přivítejte svou vnitřní ženu, přijměte jí za dokonalou bytost. Ukotvěte v ní pocit, že je obklopena bezpodmínečnou láskou.

b) afirmace

Nastartuje svůj den v koupelně afirmacemi na sebelásku. Během afirmací se dívejte do zrcadla a usmívejte se na sebe.

Tipy na afirmace:

Jsem nádherná. Miluji se. Jsem přijímaná. Jsem vítaná. Můj život je ve všech oblastech v pořádku. Cítím se spontánně a svobodně. Miluji své tělo a své orgány. Jsem v bezpečí. Jsem výjimečná. Jsem úžasná. Jsem milována. Děkuji.


Probuzená vnitřní žena, jak jí poznám?

- je šťastná, září, srší z ní pozitivní energie

- umí říkat NE a zná své hranice

- umí bez výčitek přijímat lásku, hojnost

- nepomlouvá, nevytváří si domněnky

- ví, že není důležité, co si o ní myslí druzí

- umí si najít čas sama pro sebe

- ví, že na nic není sama

- je spontánní divoška

- zná hodnotu svého času

- ví, co jí v životě naplňuje a to posiluje

- co jí v životě nenaplňuje, s poděkováním odstraní

578 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše